* Loka bāze – kā mērīt – loka bāzi mēra ar lineālu no loka plaukstiņas zemākā punkta perpendikulāri pret stiegru
* Kādu loku izvēlēties? Logbow / kompaktloku / rekurvi? Atšķirības, plusi un mīnusi. – viss atkarīgs no ambīcijām jeb mērķa
* Kā noteikt vadošo aci – paņem kompaktdisku, skatoties ar abām acīm pa caurumu (disku tur izstieptā rokā) kaut kur notēmējas un tad pārmaiņus aizver vienu un otru aci. Ja tēmējums pazūd aizverot labo aci – vadošā ir labā.
* Bāzes stāja cilvēkiem, kas nekad nav šāvuši – kaājs plecu platumā, pēdas paralīli, mugura taisna, nedaudz saliekta uz priekšu.
* Vingrinājumi ar gumiju/šāviena imitācija cilvēkiem, kas nekad nav šāvuši – iesākumā gumiju satver starp īkšķi un rādītājpirkstu, nostiepjot ieņem stabilu lokšāvēja stāju un imitējot šāvienu ļauj gumijai izsprukt (izslīdēt)
* Kā lokam noteikt optimālo bāzi? Kāda ir pārāk maza un pārāk liela bāze? Kā to noteikt? tikai eksperimentāli. Ideālā bāzei jābūt tādai, lai apturētu plecus viņu kustības ātruma maksimālā punktā, bet jāņem vēra augstāk minētais par stiegras amplitūdu. Ja bāze par mazu ir dzirdama raksturīga “pļekstoša” skaņa un bieži stiegra sit pa roku. Ja bāze par lielu – loka šāviena skaņa samazinās, bet palielinās izkliede, “krīt” tēmeklis un katru mazāko kļūdu pavada liels atrāviens.
* Kas ir loka bāze? loka bāze ir attālums no plaukstiņas zemākās vietas līdz stiegras (perpendikuls).
* Kāda ir pieļaujama bultas astītes brīvkustība ligzdiņā? Teorētiski nav pieļaujama, bet praktiski atvelkot loku stiegra ligzdiņas vietā pārliecas un iespiež astīti, līdz ar to izveidojas neliela brīvkustība. Amerikāņi uzskata, ka ligzdiņai jābūt 2-3mm platākai par astīti…
* Kā noteikt ligzdiņas novietojumu uz stiegras? Kā noteikt, kad tā ir par augstu vai par zemu? Teorētiski ligzdiņai jābūt 1-2mm virs perpendikula pret plauktiņu, bet praksē ne vienmēr abi pleci “nostrādā” vienādi. Izmanto plikās bultas testu – pārvietojot ligzdiņu panāk, lai bultas bez spārniņiem duras tur pat kur ar spārniņiem, Papīra testu – pārvietojot ligzdiņu panāk lai šaujot caur papīru paliktu apaļš caurums. Es personīgi izmantoju “Saulainās svētdienas metodi” – nostiprinu loku plundžera vietā un velkot aiz ligzdiņas fiksēju kā (cik daudz) izliecas katrs plecs atsevišķi. Pārvietojot ligzdiņu panāku, lai abi pleci strādātu vienādi.
* Stiegras satvēriens, tipiskās kļūdas (piemēram, bultas saspiešana ar pirkstiem utml.) Stiegra jāsatver ar 3 vidējiem pirkstiem tā, lai atvelkot loku pirksti nespiestos pie astītes, bet labāk lai nedaudz skar astīti no augšas nekā no lejas, kas bieži beidzas ar bultas pacelšanu šāviena brīdī un ar trāpījumu pāri vairogam.